Dziś jest: 4 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

PŁOŃSK sport

I Raciąski Rajd Rowerowy za nami

c_210_150_16777215_01_images_11-rajd-rowerowy.JPG

W sobotę, 22 lipca w Raciążu odbył się I Rajd Rowerowy. Uczestnicy startowali w Raciążu, a trasa rajdu wiodła przez Drobin, Bogucin, Dobrską Kolonię, Kraśniewo. Imprezą towarzyszącą był festyn biesiadny na którym zagrały zespoły Wexel i Konkret.

 

Miniona sobota ze swoja aurą idealnie sprzyjała  I Raciąskiemu Rajdowi Rowerowemu. 65 uczestników wystartowało już o godz. 8.00 sprzed Urzędu Miejskiego w Raciążu pokonując trasę 50 km.

W pierwszym etapie uczestnicy rajdu przyjechali do Drobina do parafii św. Stanisława. Tam zapoznali się z historią kościoła, wybudowanego przez Ninogniewa z Kryska w drugiej połowie XV wieku.

W drugim etapie  grupa udała się do Bogucina, gdzie znajduje się cmentarzysko kurhanowe i pozostałości osady z okresu tzw. kultury przeworskiej wielbarskiej. Z Bogucina uczestnicy rajdu rowerowego przejechali do Dobrskiej Kolonii. Tu zapoznali się z historią powstania i zobaczyli pozostałości gródka rycerskiego z XIV-XV wieku, którego właścicielem był płocki kanonik Mikołaj. Po tym etapie rajdu wszyscy uczestnicy mogli posilić się ciepłym posiłkiem.

Ostatnim przystankiem rajdu rowerowego był dwór w Kraśniewie. To niezwykle ciekawy obiekt architektoniczny, choć powstał dopiero u schyłku XIX wieku i do 1939 roku stanowił własność rodziny Budnych herbu Jastrzębiec. 

Przewodnikiem na trasie I Raciąskiego Rajdu Rowerowego był archeolog Marek Gierlach.

Finał rajdu rowerowego odbył się na festynie biesiadnym przed MCKSiR w Raciążu, podczas którego uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami przez Burmistrza Raciąża - Mariusza Godlewskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej - Andrzeja Staniszewskiego.

Oczywiście nie zabrakło dobrej muzyki, którą zapewniły zespoły Wexel i Konkret.

Organizatorem I Raciąskiego Rajdu Rowerowego był Urząd Miejski w Raciążu i Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu.

KATARZYNA RÓLKA

FOT. UM Raciąż


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094