Dziś jest: 4 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

PŁOŃSK sport

Płońsk się rusza - zdrowo! Fitness w MCK

9-fitness-4.JPG

W sobotę, 22 lipca już po raz kolejny na tarasie MCK w Płońsku odbył się otwarty trening fitness. Tym razem uczestnikami spotkania zajęła się instruktorka Agnieszka Ferska. Poprowadziła ona zajęcia, których celem było spalanie tkanki tłuszczowej, rzeźbienie i wzmacnianie mięśni brzucha, pośladków oraz nóg.


Celem cyklu sobotnich treningów jest uświadamianie mieszkańcom jak ważny jest ruch w zdrowym stylu życia. Poprowadzone przez Agnieszkę ćwiczenia wykonywane na co dzień lub po prostu regularnie nie tylko pomagają zmienić wygląd ale także pozwolą na lepsze samopoczucie, poprawiają nastrój a także bardzo korzystnie wpływają na zdrowie. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wzmacnianie mięśni brzucha ma kluczowe znaczenie dla kręgosłupa, a tym samym dla całego organizmu.  Metabolizm wiele zyskuje dzięki regularnym ćwiczeniom niekoniecznie typu fitness tym bardziej jeśli prowadzimy siedzący tryb życia. Nawet godzinne ćwiczenia w szczególności nie świeżym powietrzu mają ogromne znaczenie. W sobotę Agnieszka zadbała, by nikt się nie nudził. Trudniejsze ćwiczenia wykonywać można było w wersji łatwiejszej, co dokładnie było omawiane przez prowadzącą, która jednocześnie czuwała nad prawidłowością ich wykonania. Dobrana przez nią rytmiczna muzyka uskrzydliła uczestników i mimo zmęczenia po zakończonych zajęciach nie szczędzili oni komplementów a i uśmiechy nie schodziły z twarzy. Dla takich przeżyć z pewnością warto poświęcić godzinę czasu.


Oprócz aktywności w sobotnie poranki można skorzystać także z porad dietetyka. Mgr Magda Stefaniak jest dostępna prawie w każdą sobotę około pół godziny przed zajęciami oraz bezpośrednio po nich.


Z tygodnia na tydzień popularność zajęć nie słabnie bez względu na pogodę. MCK udostępnia uczestnikom miejsce oraz potrzebną oprawę. W najbliższą sobotę kolejne zajęcia poprowadzi Paula Partyka. Dla osób, które mają ochotę na wspaniałą zabawę z elementami tańca będzie to prawdziwa gratka, gdyż będą to niezwykle popularne w ostatnim czasie zajęcia Zumba. To doskonały sposób na uwolnienie eksplozji endorfin, czyli hormonu szczęścia jak również poruszenie wielu partii mięśni których na co dzień nie używamy.
Przed nami jeszcze pięć aktywnych sobót. Z pewnością warto spróbować takiej formy ruchu. W imieniu organizatorów zapraszamy.


Małgorzata Bieniak-Majkowska
fot. MBM


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094