Dziś jest: 4 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

PŁOŃSK sport

Płońskie piłkarki przywiozły złote medale ze Szwecji!

c_210_150_16777215_01_images_szw.PNG

Płońskie piłkarski są niesamowite! Cztery dziewczęta płońskiej sekcji „Olimpijczyk Płońsk” w dniach 16-21 lipca reprezentowały Polskę na międzynarodowym turnieju piłkarskim, w szwedzkim Goeteborgu.  To  piłkarskie Mistrzostw Świata Olimpiad Specjalnych.

 

Reprezentację Polski tworzyła żeńska reprezentacja futbolowa z województwa mazowieckiego, składająca się z 5 zawodniczek z Łosic, 4 z Płońska i 1 zawodniczki z Kozienic. Wszystkie piłkarki są uczennicami Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych.

 

- Awans na mistrzostwa w Szwecji nasze piłkarki wywalczyły jesienią podczas zawodów ogólnopolskich w Koninie, gdzie zwyciężyły w grupie kobiet. Skład na turniej w Szwecji musiał być więc taki sam. Do Goeteborga pojechały zawodniczki z Płońska: Marlena Włodarska, Monika Młudzikowska, Agnieszka Czarnecka i Paulina Benkie. Trenerem naszych reprezentantek była Agnieszka Palińska – nauczyciel OSW Płońsk. – mówi Artur Czapliński z SOSW Płońsk, prowadzący sekcję Olimpiad Specjalnych.

 

W rozgrywkach drużyn Olimpiad Specjalnych brało udział 29 drużyn, w tym 15 ze Szwecji i 14 z całego świata. Po grach obserwowanych – koniecznych do zrównoważenia poziomu sportowego – wytypowane zostało 6 grup sportowo rozwojowych, które rywalizowały na zasadzie każdy z każdym w grupie. Ostatniego dnia rozegrano finał dwóch najlepszych drużyn w grupie. Reprezentacja Polski grała w grupie „F” z reprezentacjami poszczególnych regionów Szwecji. W rozgrywkach grupowych nasze reprezentantki wygrały dwa mecze i jeden zremisowały. Czwartkowy finał z drużyną z Malmo wygrały dodatkowo 4:0 i zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie. To  pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w turnieju i zdobyć złote medale!

 

Monika Młudzikowska strzeliła 8 bramek, czyli najwięcej ze wszystkich uczestniczek. Marlena Włodarska strzeliła 4 gole, a Agnieszka Czarnecka dołożyła 1 bramkę.

 

- Olimpijki bardzo dziękują wszystkim przyjaciołom i kibicom za słowa wsparcia, smsy i doping. To wielki sukces i super przygoda. A już niebawem kolejne rozgrywki, bo we wrześniu odbędzie się ogólnopolski turniej piłki nożnej Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy, w którym Olimpijczyk Płońsk, także weźmie udział. – dodaje Artur Czapliński.

 

RED

Foto. Zbiory SOSW Płońsk

 

 

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094