Dziś jest: 11 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt

PŁOŃSK na sygnale

Kary nie odstraszają amatorów jazdy na „podwójnym gazie”…

c_237_133_16777215_01_images_NIETRZEWI-700x393.jpg

W ostatnich dniach, płońscy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierujących.

 

W czwartek wieczorem w Baboszewie, 32-letni mieszkaniec tej gminy jadąc motorowerem pod wpływem alkoholu, stracił nad nim panowanie i uderzył w bramę posesji. Pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie, ale okoliczności wskazują, że wynik badania będzie znaczny.

 

Kolejnym nietrzeźwym kierowcą był 42-latek zamieszkały na terenie powiatu żuromińskiego, który w sobotę wieczorem, na drodze krajowej nr 7 kierował samochodem Daewoo Nexia mając w organizmie 2,04 promila alkoholu.

 

Następne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierowcy miało miejsce w niedzielę przed południem, również na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Szczytniki. 38-letni kierowca samochodu Honda Accord z powiatu ciechanowskiego, najpierw przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h, jadąc odcinkiem drogi,  gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 100 km/h a podczas prowadzenia kontroli okazało się, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierującego wynosi 1,8 promila.

Z kolei w niedzielę wieczorem, w miejscowości Lutomierzyn 22-latek z gminy Naruszewo kierował samochodem Opel Astra mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Tego samego dnia, również wieczorem w miejscowości Ilinko, na trasie nr 10 doszło do kolizji, kierujący samochodem Opel Astra 21-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, przebywający na terenie gminy Płońsk miał w organizmie 2,4 promila alkoholu, dodatkowo nie posiadał prawa jazdy i ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

APELUJEMY!

Widząc, że ktoś nietrzeźwy  wsiada za kierownicę auta, na motocykl, skuter lub rower, nie pozostawaj obojętny, nie bój się zareagować!  Twoja reakcja, zabranie kluczyków, dokumentów czy wyraźne zwrócenie uwagi może uratować komuś życie. Jeśli boisz się zareagować, wystarczy zadzwonić na bezpłatny numer 997 i wezwać policję.

 

Info KPP PŁOŃSK

 

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094