Dziś jest: 11 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt

PŁOŃSK na sygnale

Kierowco! Trzymaj „łapki” na kierownicy – nie na smartfonie!

c_261_167_16777215_01_images_Przechwytywanie.png

Kiedy kierujący w czasie jazdy korzysta z telefonu wyłącza swoją uwagę średnio na 5 sekund. Rozprasza się odbierając rozmowę, wysyłając sms-a czy przeglądając portale.

 

W tym czasie, jadąc z prędkością 50km/h jego pojazd pokonuje, bez żadnej kontroli, odcinek aż 70 metrów!

 

W myśl przepisów Prawa o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Jednak mimo to widok rozmawiającego przez telefon komórkowy kierowcy jest w Polsce nadal bardzo powszechny.

 

Niestety wciąż brakuje statystyk mówiących o tym, ile wypadków miało miejsce wskutek prowadzenia pojazdu przez korzystających z komórek kierowców. Jednak niejednokrotnie, gdy dochodzi do wypadku w wyniku oględzin pojazdu policjanci znajdują telefon komórkowy z niedokończoną treścią sms-a, która jeszcze nie została wysłana.

Drodzy kierowcy pamiętajcie, że korzystanie z telefonu podczas jazdy, to nie tylko rozmowa, ale też wybieranie numerów, pisanie sms-ów, sprawdzanie portali społecznościowych itp. Osoby korzystające z telefonów komórkowych w czasie jazdy ryzykują utratą zdrowia i życia własnego, swoich bliskich, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Od czasu nowelizacji taryfikatora mandatów za używanie komórki za kierownicą grozi mandat w wysokości 200zł oraz 5 punktów karnych.

info: WRD KWP Radom.


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094