Dziś jest: 11 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt

PŁOŃSK na sygnale

Przed urlopem zadbaj, o bezpieczeństwo mieszkania!

c_237_157_16777215_01_images_109cb6c3-f2a4-4c03-b98d-ff7c5943b4fc-700x463.jpg

Pamiętajmy, aby przed wyjazdem na urlop zabezpieczyć w sposób właściwy swoje mieszkanie.

 

Metod zabezpieczenia jest bardzo wiele – poprzez systemy alarmowe, czujniki świetlne, zamki, blokady, rolety antywłamaniowe.

 

Najprostszym jednak sposobem zabezpieczenia naszego lokum jest dokładne pozamykanie wszystkich okien i drzwi, a także poproszenie zaufanej osoby o zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie. Pamiętajmy, że np. czujny sąsiad, który pozbiera ulotki z naszej wycieraczki, wyjmie pocztę ze skrzynki czy zwróci uwagę na podejrzane osoby kręcące się po klatce, jest nie gorszym zabezpieczeniem niż najnowocześniejsze systemy alarmowe.

 

Mimo że wakacje to czas beztroski i wypoczynku, nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest istotne bez względu na porę roku. Nie pozwólmy aby przerwa od szkoły i od pracy była jednocześnie przerwą od myślenia i odpowiedzialności za nas samych i naszych najbliższych.

Zabezpieczenie mienia

Pamiętajmy o tym, że w okresie wakacji złodzieje nie odpoczywają. Czyhają na nasze plecaki, torebki, telefony, rowery, dokumenty i inne cenne rzeczy osobiste. Mogą być wszędzie – na kąpieliskach, w środkach komunikacji, galeriach handlowych. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność podczas letniego wypoczynku.

1.        PILNUJMY SWOJEGO ROWERU

Nie pozostawiajmy jednośladu bez nadzoru. Pamiętajmy o jego odpowiednim zabezpieczeniu.

2.        PILNUJMY SWOICH RZECZY OSOBISTYCH NA KĄPIELISKACH

Nie pozostawiajmy rzeczy bez opieki. Nie zabierajmy ze sobą dużej ilości pieniędzy. Nie trzymajmy pieniędzy razem z dokumentami.

3.        OSTROŻNOŚĆ W ŚRODKACH KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ / POZAMIEJSKIEJ

Pamiętajmy, aby torba lub plecak były zamknięte.W miarę możliwości unikajmy tłoku. Bagaż powinien znajdować się cały czas w zasięgu naszego wzroku.


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094