Dziś jest: 4 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

PŁOŃSK na sygnale

133 km/h w zabudowanym. 19-latek stracił "prawko"

c_465_310_16777215_01_images_policja-jpg_11_02_2016_09_46-700x467.jpg

We wtorek, 25 lipca policjanci z płońskiej "drogówki" zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy rażąco przekroczyli prędkość dopuszczalną w terenie zabudowanym. Przypominamy, że takie postępowanie wiąże się nie tylko z ukaraniem wysokim mandatem i punktami karnymi ale również  z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, a także surowych przepisów wobec kierujących, którzy przekraczają dopuszczalna w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h, wciąż nie brakuje kierowców, którzy je lekceważą. Od początku roku na terenie powiatu płońskiego funkcjonariusze z "drogówki" 66 kierowcom zatrzymali prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Wczoraj popołudniu podczas patrolowania drogi krajowej nr 60, w miejscowości Żukowo Wawrzonki policjanci zatrzymali do kontroli kie, którą kierował 40-latek z Legionowa. Auto jechało z prędkością 101km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Skierowany zostanie również wniosek o ukaranie do sądu.
Brawurą i brakiem wyobraźni wykazali się również 45-latka z Warszawy, kierująca volvo oraz  19-latek z pow. płockiego - kierowca osobowego opla, którzy chwilę później byli kontrolowani przez policjantów. Zarówno kobieta jak i młody mężczyzna kierując swoimi pojazdami przekroczyli dopuszczalna prędkość o 83 km/h. W chwili pomiaru prędkość  ich pojazdów wynosiła 133 km/h.Oni również stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy i zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W przypadku gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policję tj. drugi raz w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Kierowca, który po raz trzeci zostanie zatrzymany przez funkcjonariuszy do kontroli drogowej w okresie 6 miesięcznego zakazu będzie musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy tak jak osoby, które po raz pierwszy ubiegają się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi..

 

 

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094