Dziś jest: 30 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

PŁOŃSK Kultura

„Czerwone Gitary” na Jarmarku Nowomiejskim

c_240_159_16777215_01_images_DSC026291-700x464.jpg

W niedzielę, 25 czerwca  w Nowym Mieście  nad zalewem odbył się VI Jarmark – od przeszłości do teraźniejszości ,,Lata dwudzieste, lata trzydzieste…”.

 

Jak wskazuje sam tytuł na jarmarku panował nastrój oraz moda sprzed prawie stu lat. Gwiazdą  wieczoru były ,,Czerwone Gitary”.

 

Już o godż. 14.00 wystąpiła miejscowa solistka – Daria Kaczyńska z repertuarem Hanki Ordonówny. Następnie zaprezentował się z utworami Połomskiego i Fogga płońszczanin Kryspin Dawidko. Wokalnie i w strojach sprzed epoki wystąpił  zespół ,,Warto Żyć” z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Nowego Miasta.
 
Przed godz. 15.00 nastąpiło uroczyste otwarcie VI Jarmarku Nowomiejskiego przez wójta Gminy Nowe Miasto – Sławomira Zalewskiego i przewodniczącego Rady Gminy – Marka Calińskiego. Wszystkich zebranych powitał również starosta powiatu płońskiego – Andrzej Stolpa oraz  dyrektor płońskiego szpitala – Paweł Obermeyer. Po przemowie, samorządowcy uroczyście przecięli wstęgę na nowo otwartym molo nad zalewem w Nowym Mieście.
 
Na  jarmarku swoje zdolności artystyczne  na scenie zaprezentowały najmłodsi tj. dzieci z miejscowego Samorządowego Przedszkola im.Misia Uszatka.  Publiczność mogła obejrzeć również pokaz mody retro czy jazdę bicyklem. Nie zabrakło ,,Kapeli Czerniakowskiej”, zespołu Pieśni i Tańca ,,Kortowo”, ,,Maximus” i ,,Active”. Gwiazdą wieczoru były ,,Czerwone Gitary”.
 
Atrakcjami towarzyszącymi jarmarkowi nowomiejskiemu było miasteczko retro, przejażdżki starymi samochodami, bicyklem, lekcje tanga, gry i zabawy z lat dwudziestych i trzydziestych.
 
Na najmłodszych uczestników czekało wesołe miasteczko, jak również nie zabrakło kramów z wyrobami rękodzielniczymi czy pieczonych przysmaków z grilla.
 
Zabawa prowadzona przez Małgorzatę Lipkę i Janusza Prokopczyka zakończyła się około północy pokazem fajerwerków.


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094