Dziś jest: 3 Luty 2023    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Prokuratura potwierdza - „Lipek” był obecny na miejscu morderstwa

c_210_150_16777215_01_images_mat.prasowe.JPG

Od zbrodni minęło ponad 8 miesięcy. Podejrzany o dokonanie morderstwa Mariusz D. pseudonim „Lipek” spędza ten czas w tymczasowym areszcie na wniosek prokuratora. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku. Skontaktowaliśmy się z rzeczniczką prasową - prokurator  Iwoną Śmigielską-Kowalską. Jak się dowiedzieliśmy, ślady biologiczne potwierdzają obecność podejrzanego na miejscu zdarzenia.

 

-  Chciałabym poinformować, że w sprawie zabójstwa Dariusza T. w styczniu 2017 roku w Płońsku śledztwo nadal jest w toku. Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o postawę podejrzanego, nadal nie przyznał się do zarzutu. Jednak większość ekspertyz już wpłynęła i w dwie z nich m.in. ślady biologiczne potwierdzają obecność podejrzanego na miejscu zdarzenia (DNA i badania  z zakresu chemii). Po badaniu przez biegłych psychiatrów, prokurator będzie kierował wniosek do SO w Płocku o poddanie podejrzanego obserwacji psychiatrycznej, ponieważ po jednorazowym badaniu biegli nie byli w stanie się wypowiedzieć co do stanu zdrowia. Na początku października 2017 roku prokurator będzie kierował wniosek do sądu o przedłużenie terminu tymczasowego aresztowania podejrzanego. – poinformowała nas w piątek, 29 września rzecznik prasowy płockiej prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska.

 

 Przypomnijmy, 23 stycznia na osiedlu „Wedelki”, po oddanym do niego jednym strzale w klatkę piersiową zmarł Dariusz T. Przed śmiercią wskazał sprawcę, jako Mariusza D., pseudonim „Lipek”. 39- latek kilka dni później zgłosił się na policję wraz z adwokatem… Już wtedy nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Do tej pory mężczyzna nie zmienił linii obrony.

 

Wiadomo, że mężczyźni dobrze się znali, niegdyś byli znajomymi. Obydwaj byli również znani policji i notowani za różnego rodzaju kradzieże. Przypomnijmy, jak informowała nas rzecznik na dwa miesiące po rozpoczęciu śledztwa - Do chwili obecnej przesłuchano kilkunastu świadków, w tym naocznych. (…) Nikt poza Mariuszem D. nie został zatrzymany. Obecnie prokurator uzyskał już pełną opinię posekcyjną.

 

RED

fot. archiwum redakcji


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094