Dziś jest: 3 Luty 2023    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Apelujemy o pomoc dla rodziny Grzybowskich z Karnkowa

EWELINA-GRYZBOWSKA.png

 

 

W połowie września informowaliśmy o akcji zbiórki pieniędzy na leczenie 11-letniej Ewelinki Grzybowskiej, uczennicy podstawówki w Kamienicy, mieszkanki  gm. Czerwińsk nad Wisłą. Dziewczynka cierpi na AHUS, atypowy zespół hemolityczno-naczyniowy. Suma, którą trzeba zebrać do listopada  jest zawrotna! Potrzeba ponad milion trzysta tysięcy złotych! Jednak pieniędzy niemal nie przybywa.

 

Ewelinka jest pod opieką fundacji SiePomaga. 17 września na stronie fundacji siepomaga.pl ruszyła zbiórka funduszy. Rodzinie dało to nadzieję, że realne jest zebranie pieniędzy dzielących ich od zdrowia córeczki. Niestety, do tej pory udało się zebrać zaledwie nieco ponad 55 tysięcy złotych (stan na 02.10.2017r.) – to wystarczy zaledwie na jedną dawkę leku, która zapewni tygodniowe leczenie. A lek musi być podawany przez przynajmniej pół roku…

- Ewelinka jest bardzo pogodną, wesołą dziewczynką, nie daje nam odczuć, że martwi się swoją chorobą. Przeszczep musi być wykonany maksymalnie w okresie najbliższych 18 miesięcy. Warunkiem operacji i ruszenia machiny szukania dawcy nerki dla niej jest zebranie co najmniej połowy pełnej wymaganej kwoty na leczenie. – mówiła w poniedziałek, 2 października w rozmowie telefonicznej pani Katarzyna Grzybowska, mama 11-latki.

 

Choroba zniszczyła nerki dziewczynki a może zaatakować również serce, wątrobę i inne narządy. Dziewczynka potrzebuje przeszczepu nerki, ale zanim to nastąpi musi mieć zapewnione leczenie niezwykle drogim lekiem Soliris, który zabezpieczy nową nerkę przed atakiem choroby.

 

 Lek refundowany jest w całej Europie, ale nie w Polsce…

 

-Cena jednej dawki przepisanej Ewelince zwala z nóg – to ponad 50 tysięcy złotych… Zaraz po przeszczepie w ciągu pierwszych 2 tygodni potrzebne są 2 dawki, potem 1 dawka co 2 tygodnie. Kogo stać na takie kwoty? Żeby doszło do przeszczepu, musimy mieć środki na minimum pół roku leczenia przy użyciu Soliris, a najlepiej rok! Bez tego Ewelinka nie ma szans, ani na przeszczep, ani na życie!- zwraca się mama dziewczynki do wszystkich ludzi dobrej woli.

 

Ruszyła zbiórka…

Link do strony przez , którą można wpłacić darowiznę: https://www.siepomaga.pl/ewelinkagrzybowska. Pieniądze powinny być uzbierane do początku listopada.

-To, że Ewelinka jest dzisiaj z nami, że żyje, oddycha, że śpiączka nie pozostawiła na niej śladu, jest dla mnie cudem.(…) Sen z powiek spędza mi nie tylko strach przed kolejnym rzutem, ale też czas – każdy dzień zwiększa zagrożenie, że choroba wróci, że być może córeczki nie uda się już uratować… Pisaliśmy wszędzie – NFZ odesłał nas do Ministerstwa Zdrowia, które jednak uparcie odmawia refundacji, z rozpaczy napisałam nawet do samego ministra, nie raczył nawet odpowiedzieć! A przecież sam jest ojcem... Walczę o ten lek, bo tylko on oznacza życie dla mojego dziecka.- mówi mama 11-latki.

Sytuacja jest trudna. Bez mobilizacji  mieszkańców całego powiatu płońskiego nie uda się zebrać pieniędzy. Każdy datek ma znaczenie i nawet symboliczna kwota wpłacona na rzecz Ewelinki poprzez stronę fundacji www.siepomaga.pl/ewelinkagrzybowska ma ogromne znaczenie!

 

Sylwia Sobótka

Fot. www.siepomaga.pl


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094