Dziś jest: 3 Luty 2023    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Wyładował złość na cudzej toyocie, bo rozstał się z dziewczyną...

defense-attorney-840062_960_720.jpg

 

Płońscy policjanci zatrzymali 38-letni wandala, który uszkodził samochód na  parkingu w Płońsku. Straty, które spowodował wstępnie zostały oszacowane na około 1700 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony wtorek, 26 września około godz. 11:00 do dyżurnego płońskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wandalu, który na jednym z parkingów przy  ul. Młodzieżowej ma uszkadzać stojące tam pojazdy. Szybko zostali tam skierowani policjanci z „patrolówki”. Gdy dojechali na miejsce, zauważyli mężczyznę kopiącego osobową toyotę. Na widok radiowozu sprawca zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali go i obezwładnili. Mężczyzną tym okazał się być 38-letni mieszkaniec Płońska, który był pijany. W chwili zatrzymania był nerwowy i agresywny. Późniejsze badanie stanu trzeźwości wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjanci ustalili, że mężczyzna zdewastował pojazd przypadkowej osoby, wyładowując na nim złość z powodu rozstania z dziewczyną. Wandal wgniótł pokrywę silnika, uszkodził lewy błotnik, boczną szybę i przedni reflektor, a także powyrywał szkła w bocznych lusterkach. Wstępnie straty zostały oszacowane na około 1700 zł. 

 

38-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu okazał skruchę i dobrowolnie poddał karze. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 fot.pixabay.pl


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094