Dziś jest: 4 Luty 2023    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Kryminalni zatrzymali 20-latka poszukiwanego listem gończym

policja-2.jpg

Kryminalni z płońskiej komendy przy udziale policjantów z Lublina zatrzymali 20-letniego mieszkańca gm. Czerwińsk, który od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania na terenie woj. lubelskiego.  Młody mężczyzna poszukiwany był listem gończym między innymi za kradzież puszki z datkami dla chorego chłopca. 20-latek trafił  „za kratki”,  gdzie spędzi najbliższe 3 lata. 

 

Policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań z płońskiej komendy od kilku miesięcy szukali 20-letniego mieszkańca gm. Czerwińsk, który na swoim koncie miał liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Młody mężczyzna „trudnił się”  głównie kradzieżami  i włamaniami. Na swoim koncie ma również kradzież puszki z datkami dla chorego chłopca, do której doszło w kwietniu 2016 roku.  Za przestępstwa, których się dopuścił, Sąd orzekł karę pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat.

 

Wczoraj płońscy kryminalni pojechali do Lublina, gdzie według ich ustaleń od jakiegoś czasu miał przebywać poszukiwany  20-latek. Współpracując z policjantami z Komisariatu Policji III w Lublinie „namierzyli” młodego mężczyznę, który znajdował się na terenie dworca głównego. Okazało się, że razem  z nim ukrywał się zaginiony 16-latek -  również poszukiwany przez płońską policję. Obaj liczyli na to, że uda im się uciec przed organami ścigania. Policjanci zatrzymali ich w momencie, gdy ci szykowali się do podróży do Warszawy.

 

Dziś 20-latek trafił już do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 3 lata. 16-latek został przekazany do placówki, w której powinien przebywać do ukończenia przez niego 18-lat.

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094