Dziś jest: 3 Luty 2023    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Rozmowa z Martyną Ostrowską z Akademii Przyszłości

akademiaaaa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martyna Ostrowska:” Pomagamy uczniom uwierzyć w siebie i odkryć talenty”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy chętnych realizować projekt skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Płońsku. O założeniach programu, zadaniach wolontariuszy opowiada Lider Rejonu Płońsk Akademii Przyszłości – Martyna Ostrowska.

 

EXTRA PŁOŃSK: Czym jest Akademia Przyszłości i jakie zadania realizuje w Płońsku? Proszę opowiedzieć o projekcie.

Martyna Ostrowska: Akademia Przyszłości to program działający w ramach stowarzyszenia WIOSNA, zajmujący się pracą z dziećmi na zasadzie tutoringu. Wolontariusz przez cały rok spotyka się raz w tygodniu na godzinę z uczniem w jego szkole. Projekt ma nie tylko pomóc dziecku poprawić wyniki w nauce, ale także uwierzyć w jego możliwości i talenty. W tym roku zagości również w Płońsku, w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie wolontariusze będą pomagać wybranym dzieciom w formie takich zajęć.

 

EXTRA PŁOŃSK:  Czym konkretnie zajmują sie wolontariusze w Akademii Przyszłości? Dlaczego warto dołączyć do Waszej grupy?

Martyna Ostrowska: Podczas spotkań w szkole ucznia Wolontariusz pomaga mu w nauce, jednocześnie będąc motywatorem do zmian i podejmowania trudu  - chodzi tu o mądre pomaganie, polegające na tym, że jego podopieczny zaczyna sobie sam radzić. Pracę nad konkretnym przedmiotem szkolnym, z którym dziecko radzi sobie najsłabiej, Wolontariusz wykorzystuje do zmiany jego myślenia - pomaga mu uwierzyć w siebie i stawiać sobie ambitne cele. Tutor nie jest korepetytorem, tylko partnerem, któremu dziecko może powierzyć swoje wątpliwości, troski i radości, ma być dla dziecka zarówno przyjacielem, jak i mentorem. Raz w miesiącu odbywają się wyjścia na wydarzenia kulturalno-rozrywkowe wraz ze wszystkimi dziećmi i wolontariuszami, A dlaczego warto do nas dołączyć? Angażując się w pracę w Akademii Przyszłości pomaga się fantastycznym, jednak niewierzącym w siebie dzieciom, ale także rozwija się siebie. Można zdobyć cenne na rynku pracy kompetencje biznesowo-społeczne i umiejętności komunikacyjne. Wolontariusze biorą również udział w rozmaitych wydarzeniach Akademii, ucząc się współpracy w organizowaniu dużych eventów. Poza tym patrzenie na to, jak bardzo na lepsze zmienia się mentalność ucznia, który zaczyna ufać własnym siłom, jest niebywałym przeżyciem i moim zdaniem największą nagrodą za całoroczną pracę.

 

EXTRA PŁOŃSK: Do kogo można zgłosić się, aby zostać wolontariuszem Akademii Przyszłości?

 Martyna Ostrowska: Aby dołączyć do programu, wystarczy wejść na stronę internetową www.superw.pl w zakładkę „Zostań wolontariuszem Akademii” i wypełnić formularz. Następnie Lider Rejonu umawia się z kandydatem na spotkanie rekrutacyjne. W żadnym wypadku nie należy się go obawiać, bowiem jest to spotkanie, które ma służyć przede wszystkim lepszemu poznaniu zarówno siebie nawzajem, jak i oczekiwań obu stron względem działań w programie i ewentualnej współpracy. Jest to również cenny czas na zadawanie wszelkich nurtujących pytań. Po spotkaniu Lider oraz aspirujący do roli tutora wspólnie podejmują decyzję o włączeniu do grupy wolontariuszy Akademii Przyszłości.

 

EXTRA PŁOŃSK: Dziękuję za rozmowę.

 

Rozmawiała Sylwia Sobótka

Fot. Zbiory prywatne rozmówcy

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094