Dziś jest: 3 Luty 2023    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Mali artyści Wyspiańskiego. Plener malarski

7-plener-malarski-10.JPG

W czwartek, 21 września w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się VIII edycja pleneru malarskiego dla uczniów. Jego tegoroczne hasło to Mali artyści Wyspiańskiego. Plenerowa akcja inspirowana była twórczością tego wielkiego artysty. Wydarzenie wpisało się znakomicie w inaugurację roku Wyspiańskiego.

 

Tradycją płońskiej szkoły podstawowej nr 3 są plenery malarskie. Ich celem jest m.in. poszerzanie umiejętności manualnych i warsztatowych w zakresie technik malarskich, rozwijanie zainteresowań i zamiłowań, rozwijanie inwencji, wyobraźni i wrażliwości plastycznej poprzez własną aktywność twórczą, pobudzenie świadomości estetycznej i twórczej ekspresji dziecka, wyrobienie wśród młodego pokolenia potrzeby obcowania z szeroko rozumianą sztuką.

 

W tym roku odbyła jego VIII edycja, lecz z powodu złej aury pogodowej przeniesiona została do budynku szkoły na salę gimnastyczną. W plenerze malarskim wzięło udział 19 uczestników uzdolnionych plastycznie z klas II-VII. Tematem była sztuka Stanisława Wyspiańskiego, a uczniowie z wielkim zaangażowaniem oddały się swoim malarskim szaleństwom.

 

Zebranych uczestników pleneru malarskiego powitała dyrektor placówki szkolnej - Teodozja Gorlewska.

Ponadto gościem pleneru była Krystyna Piasecka-Zielińska z Płońska, emerytowana nauczycielka matematyki, z zamiłowania malarka. Uczniowie chętnie obserwowali jak powstaje jej praca malarska oraz mogli dodatkowo obejrzeć wiele obrazów pani Krystyny, które zostały wyeksponowane na plenerze.

 

Oprócz niej gościły w szkole także dwie uczennice płońskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza: Julia Przystupa (IIIB) i Alicja Arciszewska (IIIC1). Julia i Alicja to utalentowane plastycznie licealistki, które oprócz nauki, rozwijają swoją dodatkową pasję - malarstwo i właśnie w płońskiej „trójce” zaprezentowały swój talent.

Wspaniała współpraca zaproszonych gości z dziećmi była dla małych artystów niezwykłym impulsem wyzwolenia weny twórczej. Plener stworzył wyjątkową przestrzeń wzajemnej inspiracji i „dzielenia się sobą”.

Nad organizacją szkolnego wydarzenia plenerowego czuwali nauczyciele: Beata Niewiadomska, Julita Pawelska, Marta Lewandowska, Bogda Nowakowska i Mariusz Gajewski.

Na zakończenie pleneru, każdy z jego uczestników dostał podziękowanie za udział w nim, zakończony wspólną pamiątkową fotografią.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094