Dziś jest: 3 Luty 2023    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Karolina Kłosiewicz nagrodzona za tomik poezji

IMG_0192.JPG

Wiosną tego roku Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia zorganizowało pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Ciechanów konkurs poetycki ,,Ciechanów – natchnienie i ostoja”. Wśród nagrodzonych poetów znalazła się Karolina Kłosiewicz - tegoroczna maturzystka ZS nr 1 w Płońsku.

 

W konkursie wzięli udział debiutujący poeci w różnym wieku, na różnym etapie swego życia - uczniowie, studenci, pracujący i emeryci. Kilka miesięcy później okazało się, że wśród nagrodzonych poetów znalazła się tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół nr 1 – Karolina Kłosiewicz, która pod opieką nauczyciela języka polskiego- p. Anny Dobrowolskiej, przygotowała zestaw wierszy, opatrzyła je godłem i wysłała z myślą, że ktoś obiektywnie spojrzy na jej młodzieńczą twórczość. W maju nadesłano informację, że wiersze uczennicy ze Staszica zostały zauważone przez konkursowe jury.

 

19 września o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta gala, na której debiutujący poeci otrzymali swoje pierwsze tomiki poezji, spotkali się z przedstawicielami Towarzystwa Literackiego działającego na Mazowszu i posłuchali twórczości znanych, lokalnych poetów. Spotkanie odbyło się w Kawiarni Artystycznej w Ciechanowie. Promowane debiutanckie tomiki poezji laureatów konkursu stały się jednocześnie nagrodą główną. Laureaci osobiście przedstawili swoje utwory, a całość została okraszona klimatyczną muzyką w  wykonaniu  młodych artystów. Organizatorami spotkania poetyckiego byli: PCKiSz oraz Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia. Na gali obecni byli: Prezydent Miasta Ciechanów, władze TTTT oraz Związku Literatów na Mazowszu, przedstawiciele Stowarzyszenia Autorów Polskich, laureaci, ich opiekunowie i najbliżsi, a także miłośnicy poezji.

 

Wieczór z poezją był dla Karoliny i jej opiekuna wielkim przeżyciem. ,,To miłe, że ktoś zauważył to, co pisałam do szuflady. Otrzymałam zaproszenie na warsztaty poetyckie, a prezes Związku Literatów zachęcał do doskonalenia warsztatu literackiego”- taką refleksją podzieliła się Karolina Kłosiewicz po swoim pierwszym wieczorze poetyckim. Nauczyciel języka polskiego również nie krył wzruszenia, bo za sukcesem ucznia stoi pedagog, który kocha poezję.

My - gratulujemy uczennicy i opiekunowi, jednocześnie życzymy dalszych sukcesów i wielu podobnych wzruszeń.

 

Materiały nadesłane przez ZS nr 1 w Płońsku

Zdjęcia: zbiory prywatne

 

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094