Dziś jest: 1 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

c_210_150_16777215_01_images_rozpoczecie-009.JPG

4 września uczniowie po wakacjach przekroczyli mury swoich szkół. Maturzyści po raz ostatni wysłuchali z tej okazji przemówień dyrektorów swoich placówek, natomiast „pierwszaki” dopiero po raz pierwszy doświadczyły inauguracji nowego roku nauki szkolnej.

 

Odwiedziliśmy w tym dniu uczniów I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku, które obchodzi 100-lecie istnienia. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego oraz hymnu szkoły rok szkolny 2017/2018 uroczyście rozpoczął dyrektor Ryszard Buczyński.

 

- Rozpoczynamy ten rok w sposób szczególny, ponieważ jest to rok 100-lecia naszej szkoły. 100 lat temu grupa społeczników zaangażowanych w krzewienie oświaty na terenie ziemi płońskiej założyła gimnazjum. – rozpoczął swoje przemówienie dyrektor Ryszard Buczyński, następnie witając gości – starostę powiatu płońskiego Andrzeja Stolpę, przedstawicieli Politechniki Warszawskiej: doc. dr inż. Wojciecha Urbańskiego – prodziekana do spraw studenckich oraz dr hab. inż. Piotra Biczel, emerytowanych i obecnych nauczycieli, rodziców i uczniów.

 

W obecnym roku w osiemnastu klasach liceum naukę rozpoczęło 561 uczniów w tym 173 pierwszoklasistów. Tradycyjnie dyrektor zwrócił się do maturzystów – będzie to dla was rok szczególny, życzę Wam, aby to był najlepszy rok w waszym życiu. Egzaminy maturalne rozpocznie się 4 maja i potrwają do 22 maja.

 

Dyrektor przedstawił uczniom priorytetowe działania na rozpoczynający się właśnie rok m.in.: rozwijanie przynależności do szkół stowarzyszonych w UNESCO, wymianę międzynarodową, udział w olimpiadach przedmiotowych. Jak również  nowe działania –  Po raz pierwszy na taką skalę nawiązaliśmy współpracę z wieloma podmiotami – Politechniką Warszawską -  w szkole utworzono kierunkową klasę „P”, a także Senatem RP i Uniwersytetem Warszawskim. (…) W tym roku rozpoczną się zajęcia mini Akademii Matematyki, prowadzone przez wydział matematyczny Politechniki Warszawskiej. Nawiązaliśmy również współpracę z firmą Rocca, która obejmie patronatem grupę uczniów zainteresowanych zarządzaniem i ekonomią. – mówił dyrektor szkoły.

 

Nie zabrakło również nawiązań do jubileuszu placówki. Szkoła rozstała przez wakacje odświeżona, odmalowano korytarze,  a na ścianach zawisły zdjęcia z lat 20-stych i 30-stych ubiegłego wieku, a także fototapety przedstawiające dawne budynki szkoły, uczniów oraz nauczycieli. Dyrektor zaprosił uczniów  do zwiedzania szkoły oraz na uroczystą akademię, która odbędzie się 15 września. Uczniowie podczas niej przedstawią rówieśnikom historię 100-letniej placówki.

 

Sylwia Sobótka

Fot. Sylwia Sobótka

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094