Dziś jest: 1 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Uwaga na oszustów podających się za CBŚ!!!

c_210_150_16777215_01_images_jedzura19041528.jpg

Dzięki czujności pracowników banku  70-letnia płońszczanka uniknęła kłopotów. Wzięła 30 tys. zł. kredytu by pomóc osobom podającym się z policjantów zwalczających nieuczciwych bankowców. Na szczęście oszuści nie zdołali odebrać pieniędzy.

 

Płońscy policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców pow. płońskiego o więcej rozwagi i ostrożności w kontaktach z obcymi osobami. Oszuści wykorzystują różne metody i przedstawiają różne historie by wyłudzić, głównie od seniorów, pieniądze.

 

Wczoraj, 28 sierpnia do 70-letniej płońszczanki zadzwoniła kobieta podająca się z funkcjonariusza Centralnego  Biura Śledczego Policji w Warszawie. Przekonywała seniorkę, że jej dane zostały przechwycone i mogą być wykorzystane przez nieuczciwych pracowników banku  do zaciągnięcia kredytu. Poprosiła seniorkę o współpracę przy ujęciu oszustów, a następnie wypytała o oszczędności. Nakłoniła również swoja rozmówczynię do podania  numeru telefonu komórkowego. Rozmowę z seniorką prowadziła fałszywa policjantka na zmianę z mężczyzna podającym się za prokuratora. Starsza kobieta zgodziła się na pomoc w zorganizowaniu zasadzki na oszustów i zaciągnięcie kredytu w wysokości 30 tys. zł. w banku, w którym posiada konto. 

 

Na szczęście w czasie załatwiania formalności pracownice banku zaczęły coś podejrzewać i gdy 70-latka podjęła pieniądze, zawiadomiły policję, a same poszły za starszą panią.  Na polecenia swoich rozmówców, którzy nie przerywali kontaktu telefonicznego, seniorka zostawiła kopertę z pieniędzmi w koszu na śmieci na pobliskim osiedlu i odeszła. Dzięki czujności i szybkiej reakcji bankowców oraz Policji, oszuści nie zdołali przejąć pieniędzy.  

 

Policjanci przypominają, że nigdy żaden funkcjonariusz  nie informuje osób postronnych o podejmowanych działaniach, a szczególnie o tajnych akcjach. Nigdy też funkcjonariusze nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli odbierzemy telefon i nasz rozmówca będzie przedstawiał się jako np. funkcjonariusz CBŚ, czy prokurator i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania przez nas na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod nr 997, czy 112 po prawdziwych policjantów.

 

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi.

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/ KGP

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094