Dziś jest: 1 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Przystanek w drodze na Jasną Górę…

c_810_536_16777215_01_images_11-pielgrzymi-18.JPG

 

 

 

 

 

W piątek, 4 sierpnia Strachowo gm. Płońsk gościło ponad czterystu pielgrzymów uczestniczących w 34. Warmińskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę pod hasłem „Idźcie i głoście”. 

 

Około godz. 12.30, osiem grup pielgrzymów ze śpiewem, uśmiechem i modlitwą na ustach zawitało do Strachowa, aby odpocząć. Czekał na nich ciepły posiłek w postaci kotletów, białej kiełbasy, zapiekanek, a także naleśników i owoców.

 

- Idziemy z Olsztyna. Niektóre grupy wyszły już wcześniej z Braniewa tj. 2 dni wcześniej od 28, więc to jest ich 8 dzień, my idziemy dopiero 5 dzień. Do pokonania mamy jeszcze ponad 200 km. Niesamowita gościnność pod każdym względem, szczególnie w diecezji płockiej. Idziemy 34 raz, bo to 34 pielgrzymka, więc ludzie mają przetarte szlaki, dobre wspomnienia pozostają w pielgrzymach po odwiedzinach - powiedział ks, Jarosław Dobrzaniecki, pilot grupy.

 

Z pielgrzymami spotkali się także Burmistrz Miasta Płońska - Andrzej Pietrasik i Wójt Gminy Płońsk - Aleksander Jarosławski. Proboszcza z parafii św. Michała Archanioła w Płońsku reprezentował ks. Sebastian Pakulski.

Pielgrzymka jest dla wielu miejscem, gdzie mogą się podzielić własnymi talentami np. tańcem „belgijka” jaki zaprezentowali pielgrzymi w Strachowie. Pielgrzymowanie to nie tylko pokonanie drogi, to przede wszystkim podróż w głąb samego siebie, to poświęcenie. Każdy niesie własną intencję.

 

Koniec warmińskiej pielgrzymki na Jasną Górę, która przechodziła przez powiat płoński zaplanowany jest na 12 sierpnia.

Współorganizatorami gościny dla pielgrzymów w Strachowie byli m.in. Wójt Gminy Płońsk - Aleksander Jarosławski, pracownicy UG Płońsk, Burmistrz Miasta Płońsk - Andrzej Pietrasik, mieszkańcy Płońska, Strachowa, Strachówka, Strubin, OSP- Strachowo, OSP - Kownaty.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094