Dziś jest: 11 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w weekend...

c_486_324_16777215_01_images_mandat_karny-700x467.jpg

W minioną sobotę, 5 sierpnia  po południu w miejscowości Stare Radzikowo policjanci zatrzymali do kontroli motocykl, którego kierujący i pasażer jechali bez kasków ochronnych na głowach. Od kierowcy - 38-latka z gm. Czerwińsk, mundurowi wyczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wskazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, co potwierdziło sprawdzenie w policyjnych bazach danych. Osoba wskazana przez kierowcę zabezpieczyła jednoślad i zaopiekowała się nim samym.

Wczoraj po południu, 6 sierpnia w Płońsku podczas działań "Stop! Trzeźwość!" na ul. Kwiatowej policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę, 37-letniego płońszczanina. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie  blisko 1,6 promila alkoholu. Pojazd zabezpieczył przewożony przez niego, trzeźwy pasażer.

Również wczoraj, wieczorem policjanci skierowani zostali do miejscowości Koziminy Stare, gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe. Wstępne ustalenia wskazują na to, że jadący osobowym oplem 47-latek z gm. Płońsk na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem  i wjechał do przydrożnego rowu. Razem z nim podróżował pasażer. Obaj mężczyźni zostali wyciągnięci z pojazdu przez ratowników medycznych i strażaków. Trafili do szpitala na badania. Stan obu mężczyzn wskazywał na to, że byli nietrzeźwi. Od 47-latka pobrano krew do badań.

W powyższych sprawach w KPP w Płońsku prowadzone są postępowania. Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za jazdę "na podwójnym gazie".

 

Info za KPP PŁOŃSK


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094